Gwiazdkowa niespodzianka.

     W dniu 08.02.2014 r. po raz trzeci, a drugi w auli Gimnazjum Nr 1 w Goleniowie odbyła się impreza „Gwiazdkowa Niespodzianka”, która skierowana była głównie do dzieci pochodzących z rodzin z trudną sytuacją materialną. Organizatorem kolejnej edycji był Kościół Zielonoświątkowy Zbór w Goleniowie wspierany przez Zbór Betezda w Szczecinie i Zbór w Policach.      W sumie otrzymaliśmy 62 paczki, a 10 paczek zostało przygotowanych przez osoby z naszego lokalnego zboru. Dzieci z rodzin z trudną sytuacją materialną zostały wytypowane przez Goleniowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Większość z nich pochodziła z niewielkich miejscowości znajdujących się w Gminie Goleniów. Największa grupa przybyła do nas z Mostów. Wszystkie otrzymane paczki zostały przekazane dzieciom, które na „Gwiazdkową Niespodziankę” przybyły razem ze swoimi opiekunami.
Wszyscy rodzice oraz dzieci zastali zaproszeni na poczęstunek, który został przygotowany wspólnie z przedstawicielami Goleniowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nasze serca były poruszone widząc radosne buzie dzieci, które zostały obdarowane pięknymi prezentami. Zabawa podczas imprezy była wyśmienita, ponieważ była prowadzona (tak jak rok wcześniej) przez panią Klaun Mimi Konwewkę która zaskarbiła sobie serduszka wszystkich zgromadzonych dzieci i rodziców.

Myślę, że spotkania tego typu powinny być kontynuowane, bo jest to także świadectwo działania Boga, a jednocześnie okazja do głoszenia Ewangelii. Przy wyjściu każdy opiekun dziecka otrzymał Nowy Testament. Dzieci również otrzymały książeczki. Jedna z tych książeczek nosiła tytuł „Najwspanialszy prezent” , a tym prezentem jest sam Pan Jezus Chrystus.

Okazało się, że część obecnych opiekunów jest znajomymi osób, które uczęszczają do naszego kościoła, co tym bardziej sprawiło, że była to wspaniała okazja do rozmowy o Panu Jezusie Chrystusie.

Tomasz Nowosad
Kościół Zielonoświątkowy w Goleniowie

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.